Kolejne wspaniałe budowle

5 czerwca 2018 0 przez administrator

Katowice będą miały nie jeden, a dwa nowe stadiony. Jeden piłkarski, a drugi lekkoatletyczny. A na tym nie koniec. Będzie prawdziwa strzelnica sportowa i nowe lodowisko.

Kiedy pisaliśmy o tym, że w bok od ul. Bocheńskiego powstanie nowy stadion piłkarski, wraz z halą sportową i sześcioma pełnowymiarowymi boiskami piłkarskimi, nie wiedzieliśmy, że na tym nie koniec. Nowoczesny, wielki kompleks piłkarski ma być gotowy w pierwszym kwartale 2021 r. Co bardzo ważne, służyć będzie nie tylko zawodowym piłkarzom, lecz również tym wszystkim mieszkańcom, którzy dla relaksu grają w piłkę.

O tym przedsięwzięciu pisaliśmy w tekście, do którego link poniżej:
Miasto coraz piękniejsze
https://katowicedzis.pl/index.php/nasze-miasto/530-miasto-coraz-piekniejsze 

Z wielką radością możemy podać informację o tym, że w Katowicach będzie również nowy stadion lekkoatletyczny oraz hala lekkoatletyczna z bieżnią. W części hali znajdzie się również nowoczesna strzelnica sportowa.

Tu przypomnijmy, że przed laty w Katowicach działały dwa kluby strzeleckie: Kolejarz oraz Gwardia. Ta ostatnia była klubem pierwszoligowym, dorównującym najlepszym klubom strzeleckim w Polsce, a jej zawodnicy zwyciężali w mistrzostwach Polski. Będzie szansa, by wrócić do chlubnej tradycji.

Stadion lekkoatletyczny kategorii IIIA (taki ma powstać w Katowicach) umożliwia rozgrywanie międzynarodowych imprez o randze mistrzowskiej. Na co dzień służyć będzie naszej AWF.

Na tym nie koniec inwestycji w sport w Katowicach. Kompleks Jantor zostanie rozbudowany. Niedawno powstało tam drugie lodowisko, zostanie ono zmodernizowane i połączone z wcześniejszym specjalnym łącznikiem. Toteż w oficjalnej informacji na temat planowanych inwestycji mówi się o nim jak o nowym. 

Wszystko to kosztować ma kilkadziesiąt milionów złotych. Mniej więcej połowę koniecznej kwoty przekazuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Czy więc w przyszłości w Katowicach rozgrywane będą jeszcze ważniejsze imprezy hokejowe niż dziś? Jest to możliwe.

Marzy się nam coś jeszcze – lekkoatletyczne mistrzostwa świata na Śląsku. To byłoby coś! Czy da się je zorganizować? Biorąc pod uwagę, że Stadion Śląski został przebudowany również z myślą o potrzebach lekkiej atletyki, a w Gliwicach powstała największa w tej części Europy hala przystosowana do rozgrywania halowych zawodów lekkoatletycznych – kto wie? Gorąco wierzymy, że jest to możliwe. Razem damy radę.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Na zdjęciu: Na razie najważniejsze zawody lekkoatletyczne w Polsce rozgrywane są na stadionie w Bydgoszczy. Zdjęcie zrobione podczas mistrzostw świata juniorów w lekkiej atletyce. Fot. Wikimedia.