Dobre miejsca wybrano?

6 czerwca 2018 0 przez administrator

Przybędzie stacji kolejowych w Katowicach. Pociągi będą zatrzymywać się w całkiem nowych miejscach. Robocze nazwy już są, ale możemy zaproponować inne.

W Katowicach będą cztery nowe przystanki kolejowe:

1. Przy ul. 1 Maja – na tyłach Uniwersytetu Ekonomicznego, nieopodal wiaduktu w ciągu ul. 1 Maja.

2. Przy ul. Damrota, niedaleko Akdemii Muzycznej.

3. W pobliżu kapieliska Bugla.

4. Między os. Kokociniec a Starą Ligotą.

Robocze nazwy przystanków oddają ich położenie: Katowice Uniwersytet, Katowice Akademia, Katowice Brynów (obecny przystanek o tej nazwie zostanie zamknięty), Katowice Kokociniec. Poza wspomnianym „starym” przystankiem w Brynowie, dotychczasowe przystanki i stacje kolejowe pozostaną. 

Możemy zaproponować inne nazwy nowym przystankom. Należy je zgłaszać w katowickim magistracie.

Poniżej dokładne położenie planowanych przystanków. Powstaną za kilka lat. Mogłyby znacznie wcześniej, ale PKP PLK odłożyła w czasie modernizację szlaku kolejowego pomiędzy Katowicami a Sosnowcem i Tychami, wydając przeznaczone na to pieniądze gdzie indziej.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.