Podziemne nielegalne śmietnisko

30 maja 2018 0 przez administrator

W ostatnich miesiącach nagłaśniane były przypadki osób przyłapanych na wyrzucaniu odpadów w bardziej lub mniej ustronnych miejscach. Tym razem więc odpady próbowano zakopać. W tym celu sprawcy wynajęli koparkę.

Podziemne nielegalne składowisko zostało namierzone przez strażników miejskich. „Śmieciarze” wybrali na nie ustronne miejsce – za garażami przy ul. Oswobodzenia.

Strażnicy zauważyli tam dwóch mężczyzn, pryzmę odpadów komunalnych wymieszanych z gruzem, a także stojącą obok koparkę. Za chwilę miała rozpocząć się operacja wykonania dołu, w którym śmieci planowano schować.

Początkowo mężczyźni mieli nawet pretensje do strażników, że przeszkadzają im w tej pożytecznej przecież akcji zakrywania nieczystości i odpadków przed ludzkim wzrokiem. Na nic się zdały wyjaśnienia, że przecież nie robią niczego złego, że jest wręcz przeciwnie. Obaj „śmieciarze-ochotnicy” ukarani zostali mandatami.

Muszą też posprzątać po sobie, co może być bardziej kosztowną operacją niż umieszczenie śmieci w wykopanym dole. Trzeba będzie wynająć ciężarówkę, a następnie wywieźć odpadki na inne – legalne składowisko.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot.: katowicka straż miejska.