Dziękujemy strażakom

26 maja 2018 0 przez administrator

Strażacy zapobiegli katastrofie ekologicznej. Kolejny groźny pożar tuż za granicą Katowic. Znowu płonęła hala z odpadami. Miały być tam również paliwa.

Do pożaru doszło w firmie Starol, mieszczącej się przy ul. Kluczborskiej w Chorzowie. To niecałe cztery kilometry od granicy Chorzowa i Katowic. Jeszcze bliżej stamtąd do Siemianowic Śląskich (na zdjęciu niedawny gigantyczny pożar składowiska odpadów w Siemianowicach, który spowodował zadymienie również w Katowicach).

O godz. 4.20 wybuchł pożar w hali, w której znajdowały się zbiorniki z odpadami do produkcji paliw alternatywnych i z paliwami. Oficjalny komunikat:

„6.05.2018 r. godz. 04:20 Chorzów, ul. Kluczborska – pożar hali 60x35x15 metrów z paliwami alternatywnymi. Na miejscu 18 zastępów PSP. Brak osób poszkodowanych. O godzinie 05:55 pożar ugaszono, trwa przesypywanie i przelewanie pogorzeliska”. (Jak zauważył czytelnik w komunikacie powinna być data 26. a nie 6.).

Nikt nie ucierpiał. Choć była to bardzo wczesna pora, na terenie zakładu znajdowali się ludzie. Wszyscy opuścili zagrożony obszar przed przyjazdem straży. Jak wynika z komunikatu, z ogniem walczyło aż 18 zastępów strażackich. Uchroniono nasze miasta przed katastrofą ekologiczną. Druhowie strażaccy! Dziękujemy.

Pamiętamy, co działo się w ostatnich tygodniach. Mieliśmy aż trzy katastrofy ekologiczne zagrażające Katowicom:

Wiadomo już, co płonęło. To była mieszanka trucizn.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/1082-mieliscie-zamkniete-okna 

Z pożarem walczy 7 zastępów straży pożarnej. To płoną toksyczne związki. Płomieniom towarzyszy straszliwy smród.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/1080-strazacy-znow-w-akcji 

Skażona została rzeka, z której czerpana jest woda pitna dla Katowic.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/1062-tysiace-martwych-ryb 

Coraz więcej wiadomo o pożarze w firmie składującej odpady w Siemianowicach Śląskich. I jednocześnie cisną się kolejne pytania.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/1050-prokuratura-dostanie-kolejne-doniesienie 

Wielki pożar czyli wielkie przestępstwo?
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/1025-wielki-pozar-czyli-wielkie-przestepstwo 

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.