Unia sypnęła milionami

21 marca 2018 Wyłącz przez administrator

Nasza perła przestanie wreszcie straszyć. To ma być rok przełomu. Wielkie zmiany za setki milionów złotych.

Unia Europejska ratuje Park Śląski. Tylko w tym roku wydane zostanie aż 30 mln. zł na powstrzymanie degradacji Parku Śląskiego. Jak informuje kierownictwo PŚ, w przyszłości popłyną tu jeszcze większe pieniądze. Mowa o aż 200 mln. zł.

W tym roku na ratowanie Parku Śląskiego zostanie przeznaczone 30 mln zł. Całość wsparcia inwestycyjnego szacowana jest na ok. 200 milionów złotych w najbliższych latach, a proces formalnego pozyskania kolejnych funduszy dobiega końca.

Przestaną straszyć ruiny kąpieliska Fala. Wstępne plany zakładają połączenie na tym terenie nowych funkcji (brzmi tajemniczo) z zachowaniem formuły wypoczynku w towarzystwie wody. Ostateczne projekty powstaną po konsultacjach ich założeń z architektami, projektantami, społecznikami i władzami lokalnymi.

W tym roku odnowione zostaną m.in.:

– Łabędziarnia.
– Świątynia Zacisze.
– Galeria Rzeźby Śląskiej (I etap) i rzeźba „Karolinki”.
– Kręgi Taneczne.
– Infrastruktura rodzinna w Rosarium (przebudowa placu zabaw).
– Część z 80 km alejek i placów (w tym przy Dużej Łące).

Remont przejdzie Hala Wystaw „Kapelusz” uznawana za perłę architektury. Jednocześnie prowadzone mają być prace projektowe związane z odnową jego otoczenia – w tym Kanału Regatowego oraz znajdującej się tam Wyspy.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz.

Na zdjęciu otoczenie hali Kapelusz. Źródło: PŚ, UMWŚ.