Unia sypnęła milionami

21 marca 2018 0 przez administrator

Nasza perła przestanie wreszcie straszyć. To ma być rok przełomu. Wielkie zmiany za setki milionów złotych.

Unia Europejska ratuje Park Śląski. Tylko w tym roku wydane zostanie aż 30 mln. zł na powstrzymanie degradacji Parku Śląskiego. Jak informuje kierownictwo PŚ, w przyszłości popłyną tu jeszcze większe pieniądze. Mowa o aż 200 mln. zł.

W tym roku na ratowanie Parku Śląskiego zostanie przeznaczone 30 mln zł. Całość wsparcia inwestycyjnego szacowana jest na ok. 200 milionów złotych w najbliższych latach, a proces formalnego pozyskania kolejnych funduszy dobiega końca.

Przestaną straszyć ruiny kąpieliska Fala. Wstępne plany zakładają połączenie na tym terenie nowych funkcji (brzmi tajemniczo) z zachowaniem formuły wypoczynku w towarzystwie wody. Ostateczne projekty powstaną po konsultacjach ich założeń z architektami, projektantami, społecznikami i władzami lokalnymi.

W tym roku odnowione zostaną m.in.:

– Łabędziarnia.
– Świątynia Zacisze.
– Galeria Rzeźby Śląskiej (I etap) i rzeźba ?Karolinki?.
– Kręgi Taneczne.
– Infrastruktura rodzinna w Rosarium (przebudowa placu zabaw).
– Część z 80 km alejek i placów (w tym przy Dużej Łące).

Remont przejdzie Hala Wystaw ?Kapelusz? uznawana za perłę architektury. Jednocześnie prowadzone mają być prace projektowe związane z odnową jego otoczenia ? w tym Kanału Regatowego oraz znajdującej się tam Wyspy.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz.

Na zdjęciu otoczenie hali Kapelusz. Źródło: PŚ, UMWŚ.