Uczniowie na celowniku policji

21 marca 2018 0 przez administrator

Dzień wagarowicza, czyli policja na tropie młodych ludzi.

W mijającym, pierwszym dniu wiosny, dniu szefowie postawili policjantów na nogi. Kazali im zwracać szczególną uwagę właśnie na młodych ludzi. Katowicka komenda wojewódzka oraz komenda miejska poinformowały, że 21 marca – w pierwszym dniu wiosny, uznawanym tradycyjnie za dzień wagarowicza – funkcjonariusze mają prowadzić działania „ukierunkowane na ochronę nieletnich”.

Sprawdzano miejsca, gdzie mogłaby przebywać młodzież. Kontrolowano także sklepy, co do których zachodziło podejrzenie, że mogą sprzedawać alkohol osobom nieletnim. Policjanci mieli też reagować „na każdą sytuację, w której nieletni mogą stać się ofiarami lub sprawcami przestępstw, czy też wykroczeń”.

No i oczywiście policja miała wyłapywać wagarowiczów: „O ujawnionych przypadkach wagarowania powiadamiani będą rodzice oraz szkoły”.

Co za czasy. Ryzykownie jest być nawet uczniem.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz.

Swoją informację o dzisiejszej akcji policja zilustrowała zdjęciem. Po strojach policjantów wnosimy, że było ono wykonane rok temu. Nawet policja już marzy o wiośnie.