Na kasie czy na spacerze?

9 marca 2018 0 przez administrator

Gdzie wolą spędzać niedzielę kasjerki i kasjerzy marketów? Wreszcie ich zapytano. Badanie przeprowadzono m.in. w Katowicach.

Czy jesteście zadowoleni z wprowadzenia zakazu handlu w niedziele, czy może wolelibyście w te dni pracować?

Pytano pracownice i pracowników następujących sieci: Lidl, Biedronka, Żabka, Kaufland, Carrefour Market, Stokrotka, Castorama, Carrefour, Stokrotka Market, Tesco HM, E.Leclerc, Decathlon, Intermarche, E.Leclerc SM.

Badanie przeprowadzono metodą „tajemniczego klienta”. Przy kasie ankieter nawiązywał z kasjerką (bądź kasjerem) rozmowę i w jej trakcie zadawał interesujące go pytania.

Odpowiedzi były mniej więcej pół na pół. Bardzo wiele zależało od tego, czy pytana osoba ma dzieci.

54 proc. osób nie mających dzieci stwierdziło, że nie mają nic przeciwko pracy w niedziele. 53 proc. osób mających dzieci było przeciwnego zdania.

A co sądzą kasjerki (i kasjerzy) na temat ustawowego zakazu? 70 proc. rodziców popiera zakaz. 52 proc. bezdzietnych również popiera zakaz.

Padło również pytanie o to, czy zamiast zakazu zatrudnieni w marketach woleliby wyższe wynagrodzenie za pracę w niedziele. 39 proc. rodziców wybrało wieksze pieniądze. 33 proc. czas wolny. Wśród bezdzietnych 50 proc. wolałoby podwyżkę a 23 proc. wolne.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie jednej z ogólnopolskich gazet. Na jej życzenie nie podajemy tytułu. Jakiś czas temu gazeta ta bardzo prosiła nas o podanie źródła informacji i kontaktu do osoby, dzięki której na naszej stronie ukazała się pewna publikacja. Następnie w tejże gazecie pojawił się materiał na ten sam temat z dopiskiem: „Tylko u nas”.

***
Wchodź bezpośrednio na
http://katowicedzis.pl/ 
Warto – znajdziesz więcej.

Wspomniane badanie zostało przeprowadzone w 20 miastach Polski. W naszym regionie było prowadzone w Katowicach i Zabrzu.