Kawiarenka naprawcza

14 marca 2018 0 przez administrator

Przebita opona roweru? Komputer znów się zbuntował? Przestała świecić lampa? Przy ciastku i kawie, wraz z tymi, którzy umieją, naprawisz zepsute przedmioty. Repair Cafe Katowice, czyli rewelacyjny pomysł grupy mieszkańców.

Na świecie Repair Cafe funkcjonują w prawie 1500 miejscowościach. Katowicka jest drugą w Polsce. Po raz pierwszy odbędzie się 7. kwietnia, między godz. 14.00 a 18.00 w Klubie Osiedlowym „Północna” przy ul. Północnej.

„Zepsute przedmioty zabierzcie na kawiarenkę naprawczą, podczas której przy ciastku i kawie wspólnie z ekspertami przywrócicie przedmiotom dawną sprawność. Wstęp wolny” – piszą organizatorzy Repair Cafe Katowice: „Działamy w myśl hasła >>Do wyrzucenia? Nie ma mowy!<< Nie chcemy wciąż kupować nowych przedmiotów, uważamy, że należy je naprawiać”.

Repair Cafe Katowice organizowana jest przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Silesia” w Katowicach i współfinansowana z budżetu Miasta Katowice.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę informację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz.

Fot. Pixabay.