Miasto w remoncie

25 lutego 2018 0 przez administrator

Te ważne ulice zostaną rozkopane. Miejscami będą zwężenia bądź mijanki.

Ceglana, Zajączka, Sowińskiego i Wita Stwosza. Tam w marcu ruszą prace.

Z początkiem marca br. rozpoczną się roboty drogowe na Ceglanej, na odcinku od ul.Kościuszki do ul. Meteorologów oraz na Wita Stwosza, od Ceglanej do autostrady. Roboty obejmą wymianę nawierzchni jezdni, chodników oraz kompleksową przebudowę miejsc parkingowych.

Obecnie przy Ceglanej funkcjonuje 100 miejsc do parkowania samochodów. W efekcie przebudowy liczba miejsc wzrośnie do 218. Pomiędzy parkingami pojawi się nowa zieleń, w tym drzewa, oraz ławki. Przebudowa miejsc parkingowych będzie prowadzona etapami, więc jednorazowo wyłączona z parkowania będzie tylko część miejsc. Ulica Wita Stwosza, która aktualnie nie posiada na wspomnianym odcinku miejsc parkingowych, wzbogaci się o 90 takich miejsc.

Przebudowa obu ulic ma potrwać 2 miesiące. Koszt inwestycji w odniesieniu do ul. Ceglanej wynosi 2,97 mln zł, a w przypadku ul. Wita Stwosza ? 1,35 mln zł.

Już jutro ruszają prace związane z modernizacją ul. Zajączka na odcinku od ul. Poniatowskiego w kierunku południowym, które rozpoczną się od przebudowy systemu odwodnienia, po czym wyremontowane zostaną jezdnia, chodniki i miejsca parkingowe.

Dojazd do posesji zostanie utrzymany od strony ul. Kościuszki. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 600 tys. zł. Zakończenie robót przewiduje się na koniec marca br.

Na ulicy Sowińskiego wymiana jezdni oraz przebudowa miejsc parkingowych rozpocznie się na początku marca br. i potrwa (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych) około 1,5 miesiąca. Dzięki przebudowie przy ulicy wzrośnie liczba miejsc parkingowych ze 115 do 215.

W trakcie robót drogowych ruch będzie zawężany na krótkich odcinkach do jednego pasa jezdni. Koszt inwestycji wyniesie 1,57 mln zł.

Źródło: UM Katowice.