Mają żyć gorzej

24 lutego 2018 0 przez administrator

Mieszkańcy biją na alarm. Właśnie funduje im się brzydotę i hałas.

W tej sprawie skierowaliśmy pismo z prośbą o interwencję. Napisała do nas pani Ola, przedstawiając sytuację mieszkańców ul. Pogodnej. Ul. Pogodna znajduje się na osiedlu wybudowanym u zbiegu al. Roździeńskiego i ul. Hallera. Osiedle leży w podkowie, którą tworzą ruchliwa aleja – trasa ekspresowa, ulica Hallera łącząca Burowiec i Szopienice oraz nie mniej ruchliwy szlak kolejowy. Akurat przy osiedlu i przy ul. Pogodnej równolegle do siebie biegnie z osiem torów, jak nie więcej.

Pani Ola pisze:

„Proszę zobaczyć co robi kolej… Wycinają drzewa przy trasie towarowej, gdzie głównie wożony jest węgiel. To zdrowe drzewa, które nikomu nie przeszkadzały, a wręcz były bardzo ważne dla mieszkańców bloku przy ulicy Pogodnej, gdyż chroniły przed brzydkim widokiem, tlumiły hałas i kurz z ulicy.

Ciężko się tu mieszka, gdyż czteropasmowa droga wypełniona samochodami i torowisko dają ogromny hałas, a te drzewa nieco tłumiły niemiłe doznania. Nie chcą postawić nam ekranów wygłuszajacych, o które już kilka lat temu prosili mieszkańcy, a do tego teraz jeszcze wycinają drzewa.

Wycinając drzewa odebrano mieszkańcom resztki spokoju za oknami. Latem gniezdziły się w tych drzewach kosy, które pięknie śpiewały i nieco zagluszały hałas z ulicy…”

Sprawa jest i smutna, i bulwersująca. Ze zdjęć widać, że drzewa w żaden sposób nie zagrażały przejeżdżającym pociągom i trakcji elektrycznej, natomiast rzeczywiście stanowiły naturalny parawan, odgradzający od wiecznie zatłoczonej szosy i torów. W ten sposób zafundowano mieszkańcom znacznie gorszy komfort życia.

Być może uda się coś zrobić w tej sprawie. Do urzędu miasta kierujemy opis sytuacji. Jeśli nawet nie można już uratować drzew, to może przynajmniej uda się wymóc na kolei nowe zasadzenia, a na zarządcy drogi te ekrany, o których pani Ola wspomina.

***
Wchodź bezpośrednio na
https://katowicedzis.pl/ 
Warto – znajdziesz więcej.