Zaćpany kierowca kolosa

18 stycznia 2018 0 przez administrator

Testery oszalały. Jeśli badanie krwi potwierdzi ich wskazania, kierowca ciężarówki, która zatarasowała DTŚ, trafi za kraty. A po wyjściu na wolność będzie słono płacił być może do końca życia.

Aż 9 godzin zablokowana była średnicówka na kierunku z Katowic do Gliwic z winy kierowcy ciężarowego volvo, który z niewiadomych przyczyn nagle ustawił pojazd w poprzek do kierunku jazdy. Ciężarówka przewróciła się na bok, tarasując przejazd. Zablokowała trzy pasy ruchu. Zniszczeniu bądź uszkodzeniu uległ wieziony przez nią towar. Rozszczelnił się również zbiornik paliwa samochodu.

Do wypadku doszło kilka dni temu (ostrzegaliśmy wówczas). Pojazdem kierował 41-letni mężczyzna. Sprawdzono czy nie był pijany. Alkomat tego nie potwierdził. Oszalały natomiast testery sprawdzające obecność narkotyków w organizmie człowieka. Z ich wskazań wynikało, że kierowca był pod wpływem amfetaminy.

Pobrano krew kierowcy. Jej badania wciąż trwają. Jeśli potwierdzą wskazania testerów, mężczyźnie będzie groziło więzienie. A na tym nie koniec. Po wyjściu na wolność będzie musiał być może zwrócić równowartość zniszczonego towaru, uszkodzonego samochodu i pokryć inne straty. Możliwe, że nie wypłaci się do końca życia.

***
Nasze teksty się czyta, a nie tylko lajkuje zdjęcie na Facebooku. Czekamy na twoją reklamę. Kontakt: Facebook – wiadomości, e-mail – [email protected]

Fot. Policja Zabrze.

https://katowicedzis.pl/