Ojcowie idą na wojnę

23 stycznia 2018 0 przez administrator

Chociaż ta straszna wojna toczy się z dala od naszych granic, ojcowie franciszkanie z Katowic postanowili się włączyć. Stają po stronie dzieci, których rodziców zabito.

Straszliwa wojna w Syrii trwa już kolejny rok. Katowiccy franciszkanie prowadzą tę wojnę po swojemu. Na stronie internetowej zamieścili następujący apel:

„Prosimy o pomoc dla rodziny syryjskiej, mieszkającej w naszej parafii, oraz dla ich najbliższych, którzy pozostali w Syrii w Aleppo. Ofiary można wpłacać na konto parafii. PEKAO 41 1240 1330 1111 0010 0388 6189 z dopiskiem „Dla rodziny z Syrii? „.

Od ubiegłego roku w Katowicach mieszka jedna rodzina syryjska, której w ucieczce z piekła pomógł właśnie jeden z zakonników. Teraz franciszkanie chcą pomóc kolejnym ofiarom tego krwawego konfliktu. Zamieszają otworzyć w Aleppo ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci, których rodzice zginęli.

Zbiórka pieniędzy na budowę ośrodka rozpocznie się 30 stycznia. Informacji o niej będziecie mogli szukać na stronie https://parafia.panewniki.pl/ oraz na stronie katowickiej Caritas.

Na zdjęciu: Mieszkająca w Katowicach rodzina syryjskich uchodźców dziękuje za okazane serce i pomoc.