Ograbieni liczą na waszą pomoc

21 stycznia 2018 0 przez administrator

Wpuścili gaz usypiający do mieszkania i ograbili rodzinę z małym dzieckiem z Katowic. Ponieważ wygląda na to, że śledztwo utknęło w miejscu, ograbieni apelują o pomoc w namierzeniu sprawców.

To była głośna, medialna sprawa. Być może widzieliście materiały wyemitowane przez TVN lub Polsat. 16 grudnia rabusie włamali się do domku jednorodzinnego na Wełnowcu. Wcześniej wpuścili do środka gaz usypiający. W tym czasie rodzice wraz ze swoim maleńkim dzieckiem przebywali na pierwszym piętrze mieszkania.

Złodzieje ograbili ich ze wszystkiego, co mogło mieć jakąś wartość. Ich łupem padły pieniądze, biżuteria i sprzęt elektroniczny. Ukradli również dwa samochody: jaguara i fiata. Jeden z nich uszkodzili, gdy podczas wyjeżdżania uderzyli nim o bramę.

Samochody udało się odzyskać. Policja ma nawet wizerunek jednego z rabusiów, który zajechał jaguarem na stację benzynową, by zatankować paliwo. Tam go nagrała kamera. Mimo to do dziś nie udało się schwytać przestępców ani nawet ustalić tożsamości tego, który został sfilmowany. Dlatego ograbiona rodzina, za naszym pośrednictwem, apeluje o pomoc. Prosi każdego, kto mógłby coś wiedzieć na temat sprawców, o kontakt z policjantami z Katowic.

Na zdjęciu: To samo może spotkać każdego z nas. Niezależnie od tego czy mieszkamy w domu, czy w budynku wielorodzinnym. Poniżej link do nagrania z monitoringu stacji paliw oraz sporządzony na tej podstawie portret pamięciowy jednego ze złodziei.

Złodziej jaguara (link poniżej):

https://youtu.be/gbRdloymOkQ