Niech dalej hula wiatr

2 stycznia 2018 0 przez administrator

Tak to miało wyglądać. Ale PKP wybrała obecny wygląd dworca PKP od strony pl. Andrzeja.

Dworzec kolejowy od strony 3 Maja wiele osób krytykuje i marzy o dawnym dworcu, wybudowanym w stylu brutalistycznym, z charakterystycznymi kolumnami z betonu. Nam się podoba obecny – przytulny, ciepły i estetyczny gmach dworcowy z pasażem handlowym, kawiarniami i barami. Kto tęskni za tym co było – tego zapraszamy do części dworca od strony pl. Andrzeja. Tam dalej hula wiatr.

To również miało się zmienić. PKP ogłosiła w 2015 r., że powierza spółce XCity przebudowę, bądź rozbudowę kilkunastu swoich dworców. Również w Chorzowie czy Bielsku-Białej miały powstać dworcowe galerie handlowe. Wśród projektów znalazła się modernizacja części katowickiego dworca PKP od strony pl. Andrzeja. Wszystkie te przedsięwzięcia miały kosztować 42 mln. euro.

W 2016 r. poinformowano, że część dworca znajdująca się na pl. Oddziałów Młodzieży Powstańczej będzie wyglądać całkiem inaczej. Przedstawiono wizualizacje. Inwestycja miała kosztować 5 mln. euro. Zmienić miał się również asfaltowy, okropny plac. Planowano postawienie na nim eleganckich, przeszklonych pawilonów.

Jak doniosła jedna z lokalnych gazet, od grudnia PKP już nie chce modernizować starej części dworca PKP w Katowicach, ani też placu. Wycofano się również z planów przebudowy dworca w Chorzowie. Co z Bielskiem-Białą? Na razie tego nie wiadomo. Wszystkie te projekty zniknęły z listy dworców, których przebudowana jest w planach.

***
Nasze teksty się czyta, a nie tylko lajkuje zdjęcie na Facebooku. Czekamy na twoją reklamę. Kontakt: Facebook – wiadomości, e-mail – [email protected]

Wizualizacja: Xcity Investment.