Witamy was… miło?

10 grudnia 2017 0 przez administrator

Ludzie wjeżdżający do Katowic od strony węzła Murckowska, bądź tylko przejeżdżający autostradą przez Katowice, mogą podziwiać ten oto uroczy napis.

Zdjęcie przesłał nam pan Sławek, który wraz z dziećmi wracał z wycieczki do Krakowa. Uwagę dzieci zwróciło owo „sympatyczne” słowo powitania.

Od strony Tychów i Bielska-Białej osoby wjeżdżające do Katowic wita wielki napis „Witamy” w kilku językach. A tych, którzy podróżują międzynarodowym szlakiem, łączącym Ukrainę z Niemcami i Czechami, coś tak obrzydliwego. Musi być wstrętnie.

Wulgarne i obraźliwe napisy to niestety plaga. Wandale popisują się swoją wątpliwą twórczością zarówno na prywatnych parkanach i murach, jak i na budynkach i obiektach publicznych. Jakiś czas temu zapaskudzili Strefę Kultury, umieszczając wulgarny napis od strony Al. Roździeńskiego.

Jak długo jest ten napis na kładce łączącej Centrum Handlowe 3 Stawy z os. Paderewskiego? Pan Sławek nie potrafi powiedzieć. My również nie wiemy. Niemniej przynosi on wstyd nie tym bezimiennym wandalom, którzy go umieścili, ale wszystkim pozostałym mieszkańcom Katowic. Stąd apel do instytucji, do której należy zapaskudzona kładka: Prosimy o jak najszybsze usunięcie napisu. To chyba nie jest ani skomplikowane, ani specjalnie kosztowne.

***
Czekamy na twoją reklamę. Kontakt: Facebook – wiadomości, e-mail – [email protected]