Straż miejska ostrzega

9 grudnia 2017 0 przez administrator

Za niewłaściwe parkowanie w tym miejscu Katowic grzywna wynosząca 1 miliard złotych?

Straż miejska ostrzega. Koniec z rozjeżdżaniem trawników w Strefie Kultury. Oczywiście mandaty i grzywny za niewłaściwe parkowanie muszą odpowiadać obowiązującym przepisom prawa. Ale wyobraźmy sobie, że sąd zasądzi wreszcie od któregoś z kierowców-wandali pokrycie kosztów rewitalizacji terenu po dawnej kopalni Katowice. To był koszt ponad 1 mld. zł. Nikt takich pieniędzy nie ma, co oznaczałoby konieczność spłacania kary do końca życia, licytację domu, mieszkania, samochodu bądź samochodów i wszystkich innych wartościowych rzeczy.

Straż miejska w Katowicach dziś zapowiedziała częstsze kontrole w Strefie Kultury:

„W związku ze zgłoszeniami, strażnicy miejscy w ramach codziennej służby będą regularnie kierowani w rejon Strefy Kultury – Międzynarodowego Centrum Kongesowego, Spodka i NOSPR – w celu egzekwowania od kierowców prawidłowego zachowania się na drodze i prawidłowego parkowania.

Strefa Kultury to jedna z najcenniejszych przestrzeni w Katowicach ? stworzona kosztem ponad 1 mld. zł, które zainwestowano w rewitalizację terenu dawnej kopalni Katowice i budowę znajdujących się tu gmachów. Wygląda ona fatalnie, gdy rozjeżdżane są trawniki, auta parkują na chodnikach, ścieżkach rowerowych, a ostatnio nawet na pl. Wojciecha Kilara”.

Dziś pisaliśmy o kolejnym przypadku rozjeżdżania trawników. Tym razem chodziło o trawnik na osiedlu w Tychach. W komentarzu pod tekstem odezwał się oburzony czytelnik, protestujący przeciwko piętnowaniu takich postaw. Pewno, że możemy zniszczyć wszystkie trawniki, skwery, parki, a także lasy i zabetonować całą przestrzeń wokół. Możemy wyrzucać śmieci gdzie popadnie. Palić w piecach czym popadnie. Wylewać ścieki byle gdzie. I wtedy wreszcie będzie nam miło, wygodnie i przyjemnie?

Na zdjęciu patrol straży miejskiej w Strefie Kultury. Fot. katowicka straż miejska.

***
Czekamy na twoją reklamę. Kontakt: Facebook – wiadomości, e-mail – [email protected]