Przejadą miliony kilometrów

1 grudnia 2017 0 przez administrator

Koleje Śląskie właśnie zakończyły pracę nad nowym rozkładem jazdy. Wraz z 10 grudnia nastąpi bardzo dużo zmian, w tym również niezwykle korzystnych.

Co to jest pociągokilometr? To jednostka, której używają kolejarze do obliczania swojej pracy. Tak jak np. hotelarze liczą ją w osobodniach.

Koleje Śląskie w przyszłym roku zaliczyć mają 7 mln. pociągokilometrów. Dla nas – pasażerów – przełoży się to na więcej kursów, częstsze połączenia z Katowic do innych miejscowości aglomeracji i województwa.

Z najważniejszych rzeczy: więcej pociągów z Katowic do Częstochowy, Gliwic, Lublińca i Oświęcimia. W szczycie pociągi pomiędzy Katowicami a Gliwicami jeździć będą co 20-25 min. Na linii Sosnowiec Główny – Katowice – Tychy Lodowisko w szczycie komunikacyjnym pociągi jeździć mają co pół godziny. Dodatkowe pociągi przyspieszone pojawią się na trasie łączącej Katowice i Częstochowę.

Więcej pociągów pojedzie do Bielska-Białej. Uruchomione zostanie połączenie z Zakopanem. Koleje Śląskie pojadą również za granicę. Już nie tylko do Czech, lecz i na Słowację.

Bardziej obszerniej na ten temat w materiale, do którego link poniżej:
Koleje Śląskie z nowym rozkładem jazdy
https://katowicedzis.pl/index.php/na-drogach