Oni dziś czuwają

24 grudnia 2017 0 przez administrator

Nie wszyscy mogli dziś zasiąść do wigilijnego stołu z rodziną. Dziękujemy za wasz wielki wysiłek i poświęcenie. Jesteście wspaniali.

Wśród tych, którzy dziś pełnią służbę, są strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

W pracy są policjanci w komendzie miejskiej i w komisariatach. Niektórzy pełnią służbę patrolową.

Czuwają pracownicy spółek zaopatrujących nas w energię elektryczną, wodę bieżącą i gaz ziemny, jak również niektórzy pracownicy spółek telekomunikacyjnych.

Czynne są stacje paliw. Na bieżąco jeżdżą autobusy i tramwaje. W pracy jest wielu kolejarzy.

Nieprzerwanie czuwają ratownicy medyczni, gotowi błyskawicznie ruszyć z pomocą. W szpitalach dyżurują pielęgniarki i lekarze. Właśnie w momencie pisania tego tekstu za oknem słyszymy sygnał karetki pogotowia.

W pracy lub na służbie jest wielu przedstawicieli innych profesji, których tu nie wymieniliśmy. Wam wszystkim, którzy dziś nie możecie wraz z rodzinami usiąść przy wigilijnym stole – dziękujemy.

***
Nasze teksty się czyta, a nie tylko lajkuje zdjęcie na Facebooku. Czekamy na twoją reklamę. Kontakt: Facebook – wiadomości, e-mail – [email protected]

Na zdjęciu: Świąteczna atmosfera na Oddziale Kardiochirurgii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Ochojcu. Fot. Kardiochirurgia Ochojec. Dziewczyny, jesteście wielkie!