Nadciąga nowoczesność

27 grudnia 2017 0 przez administrator

To pierwsze takie rozwiązanie w Katowicach, lecz nie jedyne. Jego budowa wymusza nową zmianę organizacji ruchu. Szczegóły w tekście.

Trwa budowa węzła przesiadkowego w Ligocie. W związku z prowadzonymi pracami w czwartek, 4 stycznia zmieni się organizacja ruchu na ul. Panewickiej i ul. Zielonogórskiej. Drogowcy przełożą ruch na północną stronę ul. Panewnickiej, na której w ostatnim czasie wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego. Kierowców w dalszym ciągu będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w stronę ul. Kolejowej. Bez zmian pozostaną także drogi objazdowe.

Centrum przesiadkowe w Ligocie to pierwsze takie rozwiązanie w Katowicach. Będzie obsługiwało połączenia: autobus ? pociąg ? komunikacja indywidualna.

– Węzeł w Ligocie będzie pierwszym w Katowicach, a do 2019 roku będziemy mieli zakończone 4 inwestycje tego typu. Mieszkańcy będą mogli korzystać z przesiadek pomiędzy środkami komunikacji publicznej oraz przesiadać się z samochodów na autobus czy pociąg – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W Ligocie powstaje parking naziemny ze 110 miejscami postojowymi. Wybudowana zostanie strefa obsługi podróżnych wraz z zadaszonymi peronami autobusowymi oraz miejscami oczekiwania podróżnych. Będzie tu również zadaszony parking dla rowerów.

Źródło: UM Katowice.