I nie ma się z czego cieszyć

1 grudnia 2017 0 przez administrator

Od dziś bilety Kolei Śląskich ważne nawet w ekspresach międzynarodowych.

A jednak nie ma się z czego cieszyć, choć od 1 grudnia bilety Kolei Śląskich będą honorowane w dwóch ekspresach międzynarodowych i jednym krajowym. To wszystko ma choć trochę osłodzić życie pasażerom kolei, którzy znowu mają problemy spowodowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Te tak prowadzą roboty modernizacyjne, że Koleje Śląskie muszą modyfikować rozkład jazdy, a nawet rezygnować z niektórych połączeń.

Jak komunikują Koleje Śląskie:

PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowały kolejny etap prac remontowo-modernizacyjnych na odcinku Tychy ? Katowice Ligota na okres od 1 do 9 grudnia.

Od 1 do 8 grudnia, w dni robocze, poranny pociąg z Wisły Głębce do Katowic będzie miał dodatkowy postój na stacji Katowice Podlesie.

Chcemy w ten sposób poprawić dojazd do Katowic, który z początkiem grudnia będzie utrudniony ze względu na prace remontowo-modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK SA na odcinku Katowice Ligota ? Tychy. Pociąg numer 44280 będzie odjeżdżał z Katowic Podlesia o godzinie 7:03 i zgodnie z rozkładem powinien być w Katowicach o godz. 7:17. Dzięki temu mieszkańcy z okolic Podlesia zyskają dodatkowy pociąg dowożący ich do stolicy województwa w szczycie komunikacyjnym.

W celu minimalizacji niedogodności zdecydowaliśmy, że poranny pociąg z Wisły Głębce do Katowic (nr 44280) będzie miał dodatkowy postój na stacji Katowice Podlesie.

Ponadto w dniach 1 oraz 4-8 grudnia posiadając ważny bilet na przejazd naszymi pociągami będzie można skorzystać z podanych niżej pociągów InterCity na wskazanych niżej odcinkach:
Pociąg 41008 ? Comenius na relacji Tychy 7:13 ? Katowice 7:30,
Pociąg 54001 ? Sobieski na relacji Katowice 15:22 ? Tychy 15:39,
Pociąg 14705 ? Ondraszek na relacji Katowice 16:33 ? Tychy 16:51.