Brzydki prezent na święta

20 grudnia 2017 0 przez administrator

Sferis sprzedał wadliwy komputer. Producent rozpatrzył reklamację i uznał, że naprawa sprzętu jest niemożliwa i klientom należy dać wybór – zwrot pieniędzy lub nowy sprzęt. Sferis ma to w wiadomym miejscu.

Jeśli zamierzacie zrobić prezent najbliższym na gwiazdkę – dobrze się zastanówcie przed zrobieniem zakupów w tym miejscu. Dobrze zastanówcie się przed robieniem jakichkolwiek zakupów tutaj.

Dysponujemy całą dokumentacją tej sprawy. W połowie wakacji został tu zakupiony komputer. Od razu były z nim problemy i poszedł do reklamacji. Już wówczas pracownik sklepu Sferis w Silesia City Center został przyłapany na kłamstwie. Mniejsza o to. Komputer wrócił z reklamacji i wówczas okazało się, że inny pracownik sklepu działał na szkodę klientów. Nie wpisał do formularza reklamacyjnego wszystkich zgłoszonych usterek – a było ich naprawdę niewiele. Wymieniono moduł wi-fi, lecz nie zajęto się niewłaściwie działającym touchpadem. W efekcie dzień po odbiorze z reklamacji, komputer ponownie został oddany do serwisu.

Było to w połowie września. Do dziś klienci nie mają ani zwróconych pieniędzy, ani innego sprzętu. Skontaktowali się z producentem sprzętu. Producent już dawno uznał reklamację. Powiadomił, że sprzęt nie nadaje się do naprawy i klienci mają do wyboru – pieniądze bądź inny sprzęt. Lecz Sferis w Silesia City Center przez ileś tygodni zwodził klientów twierdząc, że decyzję w sprawie pokrzywdzonych klientów musi podjąć „centrala”.

Pokrzywdzeni klienci do dziś nie mają pieniędzy, ani wymionego sprzętu. Musieli komputer nabyć w innym sklepie. I jeszcze jedno – pracownik sklepu Sferis w Silesia City Center – wypełniając druk reklamacji – nie poinformował klientów, że mają do wyboru gwarancję lub rękojmię i samowolnie sporządził druk reklamacji tak, żeby firma Sferis nie była odpowiedzialna przed prawem za sposób załatwienia sprawy.

Miłych zakupów w… Sferis?

***
Nasze teksty się czyta, a nie tylko lajkuje zdjęcie na Facebooku. Czekamy na twoją reklamę. Kontakt: Facebook – wiadomości, e-mail – poczta@katowicedzis.pl