Będą problemy

4 grudnia 2017 0 przez administrator

Prezydent Duda za kilka dni zjawi się w Panewnikach. Część miasta najpewniej zostanie zamknięta dla samochodów i autobusów. Parafia oo. franciszkanów już teraz informuje o utrudnieniach.

Prezydentowi towarzyszyć ma małżonka. W piątek prezydencka para weźmie udział w koncercie bożonarodzeniowym. Będzie on filmowany przez TVP. Telewizja pokaże go w Programie 1 w Wigilię Bożego Narodzenia o 20.20.

Niestety nie wiadomo dokładnie, jak długo trwać mają utrudnienia. Z pewnością należy spodziewać się zamykania ważnych ulic w Panewnikach, Ligocie, Brynowie i innych częściach miasta. Tak było dotąd zawsze, gdy w naszym mieścia pojawiał się prezydent bądź inni ważni oficjele.

Policja nie podaje na razie żadnych szczegółów na ten temat. Nie ma ich także w serwisie prasowym wojewody śląskiego, ani na stronach Kancelarii Prezydenta RP. Na razie najbardziej konkretnym źródłem są ojcowie franciszkanie, ale i oni nie wiedzą, jak logistycznie zostanie przygotowana wizyta prezydenta w Katowicach.

Pełny komunikat oo. franciszkanów, dotyczący tego, co będzie się działo w panewnickiej bazylice:

„W piątek, 8 grudnia, będziemy gościć w bazylice Prezydenta Rzeczypospolitej Pana Andrzeja Dudę wraz z małżonką. Telewizja Polska, będzie nagrywała koncert bożonarodzeniowy z udziałem czołowych gwiazd polskiej estrady, który będzie można zobaczyć w TVP1 w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 20.20. W koncercie będą mogły wziąć udział tylko osoby ze specjalnymi wejściówkami. Jest to bardzo ważne wydarzenie i bardzo trudne logistycznie. W związku z tym nastąpią pewne zmiany i utrudnienia. PROSIMY O ŻYCZLIWOŚĆ I WYROZUMIAŁOŚĆ! W środę i w czwartek, wszystkie nabożeństwa po godz. 10.00 odbywać się będą w krypcie. W piątek wszystkie nabożeństwa będą w krypcie. Ze względu na Uroczystość, będą dodatkowe Msze św. recytowane o godz. 10.00 i 11.00. Na Msze św. o godz. 17.00 i 18.30 będzie można wejść do krypty tylko od strony Kalwarii. Osoby wybierające się do krypty na Msze popołudniowe, proszone są aby nie zabierały ze sobą toreb i plecaków. Prosimy też, żeby wybierać Msze się przedpołudniowe, tak by wieczorem wszyscy mogli się pomieścić w krypcie. Od czwartku od godz. 10.00 do soboty do godz. 6.00 nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu”.