Antyterroryści w akcji

1 grudnia 2017 0 przez administrator

Żona śląskiego biznesmena uwolniona. Aby wejść do domu, który wynajmowali porywacze, antyterroryści musieli użyć tarana. Film, na którym policjanci forsują drzwi i inne fragmenty akcji – poniżej.

Wszyscy porywacze są już pod kluczem, a porwana kobieta wróciła do domu. Jest cała i zdrowa.

Porwano ją dla pieniędzy. 13 listopada bandyci, przebrani w policyjne mundury, zatrzymali ją na drodze. Rzekomo miała to być rutynowa kontrola drogowa. Następnie kobieta została wyciągnięta z samochodu i uprowadzona. Jeszcze tego samego dnia porywacze skontaktowali się z rodziną. Żądali okupu.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach utworzony został specjalny sztab, zajmujący się wyłącznie tą sprawą. W skład specgrupy wchodzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, specjalizujący się w porwaniach oraz najlepsi śledczy śląskiego garnizonu policji. Wspomagani byli przez kolegów z Komendy Głównej Policji, komend wojewódzkich z Opola, Krakowa, Kielc, Wrocławia, Radomia oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Sieci zarzucono nieomal na pół Polski i za granicę. Z naszymi policjantami współpracowali funkcjonariusze z Czech i Słowacji.

Ustalono, że okup zostanie przekazany pod ścisłą policyjną obserwacją. Tak też się stało. Trzy dni po porwaniu pieniądze przekazano, porwana żona biznesmena była wolna, wróciła do domu. Teraz można było zaciągnąć sieć i przystąpić do wyłapywania bandytów bez obaw, że porwanej stanie się coś złego.

Ustalono, że w porwanie zamieszani byli dwaj mieszkańcy województwa śląskiego. Jeden w wieku 36., drugi 52. lat. Antyterroryści dopadli ich, nadal jednak poszukiwano trzeciego z porywaczy. Wydano za nim list gończy.

Ostatni podejrzany został zatrzymany w miniony poniedziałek w Ustroniu. Ma 43 lata i również pochodzi ze Śląska. Policjanci odnaleźli dom, w którym więziona była żona biznesmena. Znaleźli tam hełmy, kominiarki, policyjny mundur i telefony używane przez porywaczy. W garażu natrafiono na samochód użyty do porwania. Odzyskano także część okupu.

Aby obejrzeć relację z policyjnej akcji kliknij w link poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=fOAmR4ktvGQ&feature=share