42 kilometry torów

12 grudnia 2017 0 przez administrator

Kolejna całkiem nowa linia tramwajowa powstanie w Katowicach. Budowane i modernizowane będą inne szlaki tramwajowe w Metropolii Katowickiej. To jedna z największych inwestycji w komunikację publiczną w Polsce.

Wszyscy wiemy o realizowanych już planach budowy „tramwaju na południe”. Ale w Katowicach powstanie wkrótce kolejna – całkiem nowa – linia tramwajowa. Tory zostaną położone wzdłuż ul. Grundmanna. A nie jest to jedyna inwestycja w rozwój sieci tramwajowej w naszej aglomeracji.

Tramwaje Śląskie otrzymały wczoraj prawie 400 mln. zł na nowy tabor, modernizację i rozwój sieci tramwajowej. Jest to tylko część pieniędzy, które do nas trafią w najbliższym czasie. W sumie będzie to nieomal 767 mln. zł. Dlatego wiceminister rozwoju Witold Słowik określa to przedsięwzięcie mianem jednej z największych inwestycji w komunikację publiczną w Polsce.

Nowe lub zmodernizowane linie tramwajowe powstaną w całej Metropolii Katowickiej. Chodzi o aż 42 km. torów. Projekt ich budowy czy przebudowy dotyczy aż 10 miast. Poza Katowicami są to: Będzin, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Ruda Śląska, Sosnowiec, Świętochłowice i Zabrze.

Po nowych bądź wymienionych torach pojadą nowe tramwaje. Spółka Tramwaje Śląskie zakupi 45 nowych, niskopodłogowych pojazdów.

***
Nasze teksty się czyta, a nie tylko lajkuje dwa pierwsze zdania na Facebooku. Czekamy na twoją reklamę. Kontakt: Facebook – wiadomości, e-mail – poczta@katowicedzis.pl