Zbiórka na zwierzaki

27 listopada 2017 1 przez administrator

Wspaniała akcja strażaków-ochotników z Szopienic. Organizują zbiórkę na rzecz bezdomnych psów i kotów z Katowic.

Jak wiadomo w wigilię zwierzęta przemówią ludzkim głosem. Nie tylko z tego względu winniśmy okazać im trochę ciepła – szczególnie teraz, gdy spadł śnieg. Niejedno z błąkających się po katowickich ulicach zwierząt zostało po prostu wyrzucone przez właścicieli, gdy „żywa zabawka” się znudziła. Wiele z takich smutnych historii znają opiekunowie ze schroniska dla zwierząt przy ul. Milowickiej.

„Bezdomne, niekochane, samotne, takie są zwierzaki w schroniskach, my jako strażacy chcemy im pomóc w tym najtrudniejszym dla nich okresie, czyli zimie. Niestety nie możemy adoptować wszystkich psiaków czy kociaków, ale możemy zapewnić im puszkę z jedzeniem czy ciepły koc” – oświadczają strażacy z OSP w Szopienicach.

Strażacy z Szopienic rozpoczęli właśnie zbiórkę wszystkiego, co przyda się bezpańskim psom oraz kotom. Czekają na karmę, koce, zabawki, ryż, makaron, obroże oraz smycze.

Wszystkie te dary można przynosić do bazy OSP Szopienice w każdą sobotę od 10. do 12. Przed samymi świętami dary trafią do schroniska miejskiego dla zwierząt przy ul. Milowickiej w Katowicach.

Na zdjęciu dwunastoletnia staruszka – amstafka Silver, która do katowickiego schroniska trafiła po śmierci swojej pani. Fot. Schronisko dla zwierząt w Katowicach, WL.