Zastraszająca liczba zgonów w Bytomiu. Ale koronawirus uderza też w inne miasta.

Zastraszająca liczba zgonów w Bytomiu. Ale koronawirus uderza też w inne miasta.

23 listopada 2017 0 przez administrator

***

Stan na 15 lipca, na godz. 10.30 to aż 40 ofiar śmiertelnych epidemii w Bytomiu. I choć tak wielu zgonów nie odnotowuje się u sąsiadów, to oni też mają problem z COVID-19.

Koronawirus uderzył w urząd i przedszkole. Narzeczeni mają problem. Wiele dzieci do przebadania. Jedna z rodzin się broni.

Od dziś problemy mają ci mieszkańcy Chorzowa, którzy chcą stanąć na ślubnym kobiercu. Wśród pracowników tamtejszego Urzędu Stanu Cywilnego wykryto zakażenie koronawirusem.

Część urzędników trafiła na obowiązkową kwarantannę. Od dziś urząd musiał ograniczyć działalność.

W najbliższych dniach odbywać się będzie jedynie rejestracja zgonów. Tak, by umożliwić pochówek.

Wszelkie inne dokumenty (niezwiązane z pochówkiem) będą wystawiane w późniejszym terminie. Będzie on uzgadniany przez telefon.

Osoby, które w tych dniach zamierzały zawrzeć małżeństwo, mają problem. Wszystkie pary są informowane o ograniczonej działalności urzędu.

Trudna sytuacja rodzin i znajomych tych wszystkich, których dzieci chodzą do przedszkola nr 2 w Mikołowie. U tzrech pracownic przedszkola wykryto koronawirusa.

Przedszkole zostało zamknięte. 20 dzieci oczekuje na badania. To samo dotyczy 11 osób z personelu.

– Zaskakujący jest fakt, że dwójka rodziców nie chce się zgodzić na badania dzieci w obawie przed utratą możliwości wyjechania na właśnie zaplanowany urlop – podkreśla burmistrz Stanisław Piechula.

Burmistrz apeluje (nie tylko do mieszkańców Mikołowa):

„Widząc wszędzie dość duże rozprężenie, zachęcam do przestrzegania zaleceń epidemicznych. Ilość zakażeń stale rośnie, do czego wszyscy zaczynamy się przyzwyczajać i lekceważyć zagrożenie.

Niech dodatkowym ostrzeżeniem będzie jedno z naszych przedszkoli, w którym pomimo dokładnego przestrzegania zaleceń, doszło do zakażenia. Dotychczas koronawirusa potwierdzono u 3 osób personelu. Przedszkole zostało zamknięte do odwołania. W chwili obecnej na badania oczekuje 11 osób pozostałego personelu i 20 dzieci”.

Fot. Pixabay.

***

Ogłoszenie – aby otworzyć kliknij w obrazek

***

Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***