Załatw go parasolką

29 listopada 2017 0 przez administrator

Zboczeniec idzie za tobą. Ma jak najgorsze zamiary. Nie wie, że przeszłaś specjalne szkolenie. Takie, jakie wkrótce odbędzie się dla mieszkanek Katowic.

Czy tej ohydnej zbrodni ofiara mogła uniknąć? Być może, gdyby wcześniej została odpowiednio przygotowana. Być może wystarczyło parę prostych trików, by ustrzec się przed napadem. Ale ona ich nie znała.

To była głośna sprawa. 12 sierpnia wczesnym rankiem bandzior napadł na kobietę przy zbiegu ulic Jerzego Dudy-Gracza oraz 1 Maja. Najpierw ją śledził aż od katowckiego Rynku. Wybrał miejsce i odpowiedni moment. Wciągnął w krzaki i zmasakrował. Znaleźli ją przypadkowi przechodnie. W szpitalu walczyła o życie. Nie wiemy, czy całkiem wróciła do zdrowia.

Czy mogła uniknąć tego strasznego losu? Jest to całkiem możliwe. Gdyby była bardziej ostrożna, gdyby umiała się obronić, z pewnością jej szanse byłyby większe. Dlatego bardzo zachęcamy do udziału w bezpłatnym kursie, organizowanym przez policję z Katowic.

Kurs z zakresu bezpieczeństwa osobistego odbędzie się w sobotę 2 grudnia w Centrum Sportowym Kamienna przy ul. Kamiennej w Katowicach. Uczestniczki dowiedzą się, jak do samoobrony używać miotaczy gazu, parasolek czy alarmów osobistych.

Następnie, w trakcie ćwiczeń fizycznych, kursantki będą uczyć się m.in. obrony z pozycji leżącej, poznają też kilka chwytów pozwalających obezwładnić napastnika. Na końcu zapoznają się z podstawowymi zasadami pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadzą policyjni instruktorzy i instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej.

Początek o godz. 9., koniec o 13.30. Należy mieć ze sobą strój sportowy. Mamy mogą przyjść z dziećmi. Dla dzieci będą przygotowane gry, zabawy i zajęcia ruchowe.

Zapisy na kurs przyjmuje Centrum Sportowe Kamienna pod nr tel. 606 752 009. W kursie może wziąć udział 80 pań – decyduje kolejność zapisów.

Na zdjęciu: Zajęcia z samoobrony dla pań. Fot. Śląska Policja.