Jednostka chemiczna straży pożarnej zbadała próbki wody. Dziś Rawa, płynąc przez Katowice, przeraziła kolorem wody. Wyglądała jak ściek.

Jednostka chemiczna straży pożarnej zbadała próbki wody. Dziś Rawa, płynąc przez Katowice, przeraziła kolorem wody. Wyglądała jak ściek.

29 listopada 2017 0 przez administrator

Zdjęcia, nadesłane przez naszego czytelnika, zostały wykonane: pierwsze dziś (sobota 14.11.2020) o 15.30, ostatnie pomiędzy godz. 16 a 17.

„Niewiele się zmienia” – komentował pan Piotrek.

Straż pożarna również została powiadomiona o prawdopodobnym skażeniu rzeki płynącej m.in. przez Katowice. Na miejsce ewentualnego skażenia udały się trzy zastępy strażackie, w tym jednostka chemiczna.

Pobrano próbki wody. Na szczęście okazało się, że w wodzie nie ma trucizn zagrażających środowisku.

O tym, że w rzece pojawiła się substancja nieznanego pochodzenia, powiadomiono również Wojewódzki inspektorat Ochrony Środowiska. WIOŚ będzie badał, skąd do Rawy dostała się substancja, która sprawiła, że rzeka ta wyglądała dziś jak ściek.

Przypuszczalnie za to, co się stało odpowiedzialna jest oczyszczalnia ścieków w Chorzowie, gdzie miało dojść do awarii. Jest to jednak na razie niepotwierdzona informacja.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***

[rl_gallery id=”23504″]