Napad stulecia?

26 listopada 2017 0 przez administrator

Ten napad mógł dać przestępcom kupę forsy. Ryzyko było minimalne. Teraz łupy mogą bezkarnie sprzedawać na Allegro a chętnych nie brakuje.

Chętnych nie brakuje, gdyż łupem przestępców był… węgiel. Jak się dowiedzieliśmy: „Nieznani sprawcy dokonali napadu na pociąg towarowy i usypali węgiel z trzech wagonów. Wystąpiła przerwa w ruchu pociągów. Na szlaku Katowice-Oświęcim zorganizowano zastępczą komunikację autobusową”.

Do tego napadu doszło w piątek późnym popołudniem na stacji Mysłowice Brzezinka. W tym czasie wszyscy ekscytowali się innym napadem. Również i my napisaliśmy o bandycie w kominiarce, który wszedł do placówki banku BGŻ BNP Paribas w śródmieściu Katowic. Pistoletem sterroryzował pracowników banku. Do torebki kazał włożyć pieniądze.Podczas ucieczki wypadła mu część banknotów, co widać na nagraniu wykonanym przez kamerę monitoringu. Nagranie możecie zobaczyć wraz z naszą publikacją: „Tak obrabował bank” (wystarczy się cofnąć kilka postów wstecz).

Ile tamten bandyta mógł zrabować? Kilka czy kilkanaście tysięcy złotych. Może kilkadziesiąt tysięcy. A tu mamy trzy opędzlowane węglarki, co sprawcy uczynili bez większego ryzyka i najpewniej pozostaną bezkarni. Policzmy.

Przeciętna węglarka ma nośność ok. 40-50 ton. Ale największe węglarki zabierają nawet 60 ton węgla. Tona dobrego węgla kosztuje bardzo dużo. Na Allegro można znaleźć cenę nawet 830 zł za tonę, gdy jest to naprawdę świetnej jakości ekogroszek.

Teoretycznie więc przestępcy, którzy napadli na pociąg w Brzezince, mogli zarobić na czysto nawet 149 tys. zł (podkreślmy – „mogli”, co nie znaczy, że tyle zarobili). zł. Ryzyko ponieśli minimalne.

Fot. Wikimedia.