Giganci kina, cztery kółka, muzyka i śnieg

30 listopada 2017 0 przez administrator

Komicy wszech czasów na placu Sejmu Śląskiego, widzowie pod kocami w swoich samochodach, a w ogrzewanym autobusie orkiestra. To na pewno będzie pierwsze takie wydarzenie w Polsce, a być może na świecie.

Rewelacyjny pomysł Stowarzyszenia Inicjatywa, które dotąd zorganizowało m.in. festiwal kina samochodowego w Katowicach. Tym razem coś jeszcze bardziej niezwykłego. Potrzebny będzie oczywiście samochód, a w nim działające radio oraz ciepłe koce.

Na pl. Sejmu Śląskiego niezwykły pokaz – niezwykły spektakl. Połączenie kina samochodowego z niemym kinem. Nieme kino, a jednak w aucie potrzebne będzie sprawne radio. Bo przecież w dawnych czasach obrazowi wyświetlanemu na ekranie towarzyszyła muzyka – najczęściej grana na pianinie, choć czasem w pokazie filmowym uczestniczyła cała orkiestra.

Tym razem też będą muzycy. Zagrają w specjalnie do tego przygotowanym autobusie. A wy posłuchacie ich muzyki przez radio. Zaś film zostanie wyświetlony na wielkim plenerowym ekranie.

Drive-in-cinema + music unplugged to wyjątkowe połączenie kultowego już kina samochodowego i pokazów filmów niemych z muzyką na żywo. Na ekranie pojawią się gwiazdy wszech czasów: Charlie Chaplin oraz Buster Keaton.

2.12.2017 (sobota), godzina 19.00
film: „Generał” (reż. Buster Keaton, C. Bruckman, 1926, 107 minut)
muzyka: Dominik Strycharski Doministry

3.12.2017 (niedziela), godzina 19.00
film: „Światła wielkiego miasta” (reż. Charlie Chaplin (Official), 1931, 87 minut)
muzyka: Pasimito

Seanse rozpoczynają się o godzinie 19.00, wjazd na plac będzie możliwy już po godzinie 18.30. Kierowcom radzimy wcześniej przetestować sprawność radioodbiorników i widoczność w przedniej szybie. Warto zabrać także koce i coś ciepłego do picia – grudniowe wieczory są chłodne.

Współorganizatorem wydarzenia jest Katowice Miasto Ogrodów. Wstęp wolny.

Fot. Stowarzyszenie Inicjatywa. Na zdjęciu kino samochodowe pod Spodkiem.