Dzieci między pociągami

25 listopada 2017 0 przez administrator

Chłopczyk i dziewczynka spacerowali po torach, pomiędzy jeżdżącymi pociągami. Straż Ochrony Kolei zaspała. Jej funkcjonariuszy przyłapaliśmy na drzemce – na ławeczce nieczynnego peronu.

To była para ośmiolatków. Po zakończonych lekcjach chłopiec i dziewczynka mieli pójść do świetlicy. Zamiast tego dzieci wybrały się na miasto. Weszły na teren należący do kolei i zaczęły zwiedzać tory w pobliżu dworca na Ligocie. Pociągi jeździły, a dzieciaki chodziły po torach obok.

Dziećmi zaopiekowali się policjanci z komisariatu przy ul. Stawowej. Ktoś zadzwonił na policję i poinformował, że dwoje maluchów chodzi po torach. Policjanci przekazali chłopca i dziewczynkę rodzicom.

Nas zastanawia, gdzie w tym czasie byli funkcjonariusze SOK. Czy aby nie na ławeczce piątego peronu w pobliżu dworca głównego PKP w Katowicach, gdzie zwykli sobie drzemać? Peron ten od kilku lat jest nieczynny. Zamiast patrolować teren należący do PKP, tam właśnie można zastać funkcjonariuszy SOK w czasie, gdy powinni być na dworcach PKP, lub zapobiegać takim właśnie sytuacjom.

Kilka dni temu otrzymaliśmy informację, gdzie można przyłapać sokistów na bumelkach, wybraliśmy się i rzeczywiście – dwóch umundurowanych panów siedziało na ławeczce peronu. Ależ byli speszeni…

Na zdjęciu: Za tą barierką było przytulne schronienie.