Śmieciowy narkotyk już w Polsce. Jest bardzo tani. Pod pewnym względem działa 10 razy mocniej niż kokaina. Często zabija.

Śmieciowy narkotyk nazywa się flakka. Można go kupić już za 20 zł. Ma dziesięciokrotnie mocniejsze właściwości znieczulające niż kokaina. Ci, którzy go zażyją, są odporni na ból i zyskują nieprawdopodobną siłę. Często jednak umierają.

Flakka jest kolejną substancją psychoaktywną. Jej naukowa nazwa to α-pirolidynopentiofenon. Można ją palić, wstrzykiwać, pić czy wciągać nosem. Flakka dziwnie działa na układ nerwowy. Po jej zażyciu ludzie nie tylko dziwnie się zachowują, lecz również dziwnie wyglądają. Są nienaturalnie powykrzywiani, przewracają się i zataczają. Jednocześnie odczuwają euforię.

Flakka zabijała już w innych krajach Europy. TVP informuje o pierwszym przypadku śmiertelnym w Polsce. Mężczyzna, który miał ją zażyć, usiłował podciąć sobie gardło telefonem komórkowym. Następnie zasłabł i zmarł. Reanimacja się nie powiodła.

Przypomnijmy, że tzw. dopalacze to również substancje psychoaktywne wyprodukowane w laboratoriach. Ich skutki uboczne, wpływające na na ludzki organizm, są nieznane. Dlatego zażycie dopalaczy czasami kończy się śmiercią.

Na zdjęciu: Fragment nagrania na YouTube. Odurzony flakką mężczyzna przed chwilą zaatakował przejeżdżający samochód.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.