Biznesowe konsekwencje ocieplenia klimatu na Śląsku. W lasach zaroiło się od upraw konopi indyjskich (na filmie jedna z nich).

Jak dotąd również zdarzało nam się informować o plantacjach marihuany odkrywanych przez policjantów. Zazwyczaj znajdowały się one w mieszkaniach. Krzewy konopi indyjskich uprawiane były pod specjalnymi namiotami, ogrzewane i oświetlane lampami, mającymi imitować warunki panujące w naturalnym środowisku tych roślin - na subkontynencie indyjskim.

Ale klimat się zmienia a wraz z nim możliwości prowadzenia biznesu. Całych plantacji przecież nie prowadzi się na własny użytek.

Funkcjonariusze wydziału antynarkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach tylko w ostatnich dniach zlikwidowali aż pięć upraw konopi indyjskich w naszych lasach. Niekoniecznie w samych Katowicach. Ta, którą możecie zobaczyć na filmie, znajdowała się w lasach w okolicach Żor. Na polance ukrytej w gęstwinie drzew rosło sobie aż 81 krzaczków tej zakazanej w Polsce rośliny. Jej właściciel obecnie jest poszukiwany.

Choć nagranie zostało wykonane w lesie, to nie widać na nim krzewów jagód czy poziomek. Link do filmu poniżej:
https://youtu.be/FfTZScI4RNo 

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. Policja Katowice.