Pies bez smyczy i kagańca? Dla właściciela nawet 5 tys. grzywny i ograniczenie wolności.

Rząd planuje drastycznie zaostrzyć przepisy za puszczanie psów luzem. Ci właściciele czworonogów, którzy nie będą zachowywać środków ostrożności np. podczas spacerów, narażać się będą nawet na wysokie kary.

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

"Nowe regulacje przewidują karę ograniczenia wolności oraz wyższą niż obecnie grzywnę (do 1000 zł zamiast do 250 zł) dla osoby, która nie zachowuje środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Jeśli właściciel lub opiekun np. groźnego psa trzyma go na nieogrodzonej posesji, pozostawia bez opieki w miejscu publicznym lub puszcza wolno podczas spacerów, co zagraża zdrowiu a nawet życiu innych ludzi, może zostać ukarany ograniczeniem wolności a nawet grzywną do 5000 zł".

Surowe kary zostały już zaakceptowane przez rząd. Wkrótce ma nimi zająć się Sejm.

Wspomniane przepisy nie dotyczą sytuacji, gdy pies kogoś zaatakuje i pogryzie. Tu kary są znacznie poważniejsze, z karą więzienia włącznie.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. Pixabay.