Sprawcy jego kradzieży zatrzymani. Ale za niego nie zapłacą.

Wiadomo już kto skradł Gelda. Niestety wiadomo już też, że złodzieje, choć odpowiedzą przed sądem, to najprawdopodobniej nie pokryją kosztu ponownego odlania Gelda, wynoszącego około 5 tys. zł.

Figurka została z rynku skradziona w nocy z 25 na 26 kwietnia br. Złodziei było dwóch zostali już zatrzymani. Zarzuty związane z tą kradzieżą usłyszał jeszcze jeden mężczyzna. Zaniósł on figurkę do skupu złomu, by ją sprzedać. Odpowie za paserstwo.

Wszyscy trzej mężczyźni nie mają w Katowicach miejsca stałego zameldowania. To tak zwany margines. Figurkę skradli tak, jak zapewne kradli inne przedmioty, które można sprzedać w skupie złomu. Toteż nawet jeśli sąd zasądzi na rzecz miasta obowiązek naprawienia szkody, obowiązku tego nie da się od nich wyegzekwować. No chyba, że w naturze. Mogliby na przykład sprzątać miejskie chodniki.


***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. UM Katowice.