Odnaleziono jedną z figurek Szlaku Śląskiej Godki. Tymczasem na katowickim rynku kolejny akt wandalizmu.

Udało się odnaleźć Gelda. Była to figurka o rysach Karola Goduli, wielkiego biznesmena i wielkiego Ślązaka, jednego z najbogatszych ludzi naszych czasów. O pierwszym dniu Gelda w Katowicach i o wielkim Goduli pisaliśmy 25 kwietnia:
Geld stanął obok banku
http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/1057-geld-stanal-obok-banku 

Niestety dzień później musieliśmy pisać w zupełnie innym tonie. Geld już pierwszej nocy został odcięty i skradziony. Spotkał go ten sam los, co stojącą również na rynku Heksę oraz Strzigę z Mariackiej.

Geld się odnalazł na złomowisku przy ul. Wandy. Nie wiadomo jednak, kto był sprawcą aktu wandalizmu związanego z jego kradzieżą. Nadal poszukiwane są pozostałe dwie figurki, które również zostały skradzione.

Tymczasem na katowickim rynku kolejny akt wandalizmu. Stanęła tam wystawa prezentująca zdjęcia najpiękniejszych budynków w Katowicach: "Złota Dziesiątka Architektury Katowic Drugiej Połowy XX Wieku”. Wystawa została oszpecona. Zniknęły dwie fotografie. Był to czysty akt złośliwego wandalizmu, gdyż jedna z nich miała charakter informacyjny, a ta druga pokazywała wszystkie wystawione tu fotografie.

Jakaś osoba bądź osoby umyślnie niszczą te dodatkowe elementy sprawiające, iż Katowice są ciekawsze, piękniejsze i bardziej różnorodne. Gdy po raz pierwszy ustawiono figurki Szlaku Śląskiej Godki, ktoś programowo wędrował od jednej do następnej i niszczył je.

W okresie świąt grupa młodych mężczyzn i kobiet, uzbrojona w nożyczki, weszła na ledową choinkę na Rondzie i poprzecinała przewody.

Zaraz po wakacjach zniknęła tratwa "Dom nad Ruczajem", przycumowana na Rawie. Po jakimś czasie odnalazła się w korycie rzeki - połamana. Mało prawdopodobne, by sama odpłynęła, choć jest to oczywiście możliwe. Jednak była solidnie przymocowana do brzegu.

Niszczono Tunel Muzyczny, łączący Wojewódzką i ścisłe centrum miasta. Wcześniej zniszczona została wystawa malarska, na rynku w Katowicach. Wówczas udało się ustalić sprawcę. Był pijany.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. UM Katowice.