Poszukiwane są kolejne ofiary oszusta internetowego. Już wiadomo o co najmniej 70 oszukanych osobach.

Policja zatrzymała w Katowicach oszusta, który działał na dwóch portalach internetowych. Sprzedawał nieistniejące samochody. Ceny były atrakcyjne, więc ludzi wpłacali zaliczki, by "zabukować" sobie auto.

Jak już ustalono, 34-letni mężczyzna od 70 osób zgarnął przeszło 100 tys. zł. Oszukanych prawdopodobnie jest więcej. Dlatego policja apeluje o pomoc w dotarciu do ewentualnych pokrzywdzonych.

Oszust, choć zatrzymany w Katowicach, jest mieszkańcem woj. świętokrzyskiego. Te wspomniane 70 osób oszukał w okresie od lipca ub. roku do ostatnich dni. Na dwóch portalach ogłoszeniowych wystawiał fikcyjne oferty sprzedaży samochodów. Domagał się 10-procentowej zaliczki w zamian za rezerwację pojazdu. Gdy ludzie wpłacali pieniądze, kontakt z oszustem się urywał.

Jak ustalono mężczyzna żył z oszukiwania innych ludzi. Już po jego zatrzymaniu okazało się, że aż 18 razy bez skutku usiłowano wsadzić go za kraty.

Był on poszukiwany na podstawie 18 zarządzeń sądów z całej Polski. Sądy wydały za 34-latkiem tyle nakazów doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego - celem odbycia kary pozbawienia wolności właśnie za oszustwa.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. Pixabay.