Nawet przekazane przez miasto pieniądze nie dały rezultatu.

W sierpniu przypada rocznica zepsucia się schodów ruchomych łączących poziom dworca kolejowego z poziomem dworca autobusowego. Jak wiedzą pasażerowie komunikacji miejskiej, PKP poradziła sobie z usterką w najprostszy sposób - zagradzając przejście. I tak już pozostało.

Władze miasta postanowiły wreszcie wesprzeć tę przebogatą spółkę, jaką jest PKP, przekazując prawie pół miliona złotych na wymianę schodów. Okazało się bowiem, że PKP zakupiła bubel, którego nie da się naprawić. Schody trzeba wymienić.

I tutaj kolejny skandal. Decyzja o przekazaniu pieniędzy zapadła na przełomie zimy i wiosny. Wcześniej trwała wymiana korespondencji pomiędzy miastem a koleją. I kolej postanowiła warunek - schody zostaną wymienione, jeśli za to, przynajmniej częściowo, zapłacą Katowice.

Mimo decyzji o przekazaniu pieniędzy PKP do dziś nie ogłosiła przetargu na wymianę schodów. Co więcej kolej nie informuje miasta, jakie są w tej sprawie ustalenia.

"Dworzec podlega PKP. Pomimo tego - mając na uwadze komfort mieszkańców Katowic - Miasto Katowice przekaże blisko 0,5 mln zł na remont schodów. Niestety - PKP prawdopodobnie nie ogłosiło jeszcze przetargu w tej sprawie" - informował niedawno prezydent Marcin Krupa.

Jeśli np. przetarg na dostawę nowych schodów i ich montaż zostałby ogłoszony w tym miesiącu, byłyby one gotowe najpóźniej jesienią. Czyli im później, tym dłużej pasażerowie będą się męczyć, a przyjezdni dziwić. No i jeśli wreszcie PKP ogłosi ten nieszczęsny przetarg, trzeba będzie sprawdzić jego warunki. Może się bowiem okazać, że kolej zapomni np. o wpisaniu tam gwarancyjnych napraw oraz koniecznej konserwacji.

To wszystko dzieje się w tym samym czasie, gdy PKP ogłasza planych kolejnych, wartych miliardy złotych inwestycji.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.