Od przyszłego tygodnia ograniczony zakaz sprzedaży alkoholu w śródmieściu. Wśród katowiczan ma on swoich gorących zwolenników, jak i przeciwników.

W środę 25 lipca wchodzi w życie uchwała Rady Miasta o częściowej prohibicji w centrum Katowic. O szczegółach pisaliśmy m.in. w tekście "Prohibicja wprowadzona":
http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/1402-prohibicja-wprowadzona 

Tam znajdziecie również i tę informację, na jakim obszarze zostanie wprowadzona częściowa prohibicja.

Częściowa dlatego, że zakaz sprzedaży alkoholu obowiązywać ma od 22.00 do 6.00 i dotyczy sklepów. Puby, restauracje, kawiarnie czy bary będą funkcjonowały normalnie.

Zakaz ma ograniczyć przypadki patologicznych zachowań, do których dochodziło w śródmieściu. My opisywaliśmy niegdyś, jak pewien pijany obdartus najpierw zaczepiał klientów ogródków gastronomicznych, następnie oddał mocz do Sztucznej Rawy. Inny z kolei załatwił się pod pomnikiem harcerzy. On również był pod wpływem alkoholu. Z kolei to zdjęcie nadesłał nam dzisiaj pan Bartosz. Wykonane zostało w centrum Katowic.

Z naszej obserwacji: większość mieszkańców Katowic popiera wprowadzenie częściowej prohibicji, choć jest spora grupa osób uważających, że to nic nie da. Jak będzie - zobaczymy. Wydaje się, że dla normalnych osób taki zakaz nie będzie uciążliwy. A czy skuteczny - to się oczywiście okaże.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.