Rolkostrada już przejezdna. I to mimo ostatnich ulew.

Napisała do nas pani Alicja z prośbą o to, by podziękować strażakom za ich trud. To dzięki nim w tę sobotę pani Alicja mogła z dziećmi przejechać całą rolkostradę.

Jak niedawno pisaliśmy rolkostrada została zalana w wyniku obniżenia terenu. To zaś stało się za sprawą eksploatacji górniczej. Ponadto w muchowieckich stawach utrzymywał się wysoki poziom lustra wody, a jazy do jej spuszczania nie działały.

Strażacy najpierw próbowali uruchomić jazy. Następnie przystąpili do odpompowywania wody z rejonu zalania. Udało się. Dziś rolkostrada jest przejezdna, mimo że ostatnio mocno padało.

To oczywiście działanie doraźne. Prędzej czy później woda znowu zaleje rolkostradę. W Dolinie Trzech Stawów konieczne są nowe rozwiązania inżynieryjne i nowy system melioracyjny.

Katowicki magistrat zdaje sobie z tego sprawę. Prowadzone są rozmowy z winowajcą - czyli górnictwem, w tym wypadku reprezentowanym przez Polską Grupę Górniczą. To PGG powinno zadbać, by Muchowiec nie był podtapiany.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.