To taki drobiazg, a może pomóc śmiertelnie chorym dzieciom. Księgarze z Katowic rozpoczęli akcję, do udziału w której zapraszają nas wszystkich.

Ta pomoc niewiele kosztuje, choć może należałoby stwierdzić, że ona nic nie kosztuje. Wszyscy kupujemy soki i napoje. Są one w kartonach i butelkach zakręcanych plastikowymi nakrętkami.

Księgarnia "Tak Czytam" w Katowicach (3 Maja 13) jest punktem zbiórki plastikowych nakrętek w ramach akcji Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Księgarze poprosili nas o pomoc w rozpropagowaniu akcji.

Po kilku dniach zbiórki mam już pełne kartony zakrętek - informuje pani Ola z księgarni "Tak Czytam". - Dzięki zebranym nakrętkom fundacja pozyskuje pieniądze na sfinansowanie pomocy dla swoich podopiecznych.

Pamiętajcie. Nie wyrzucamy plastikowych nakrętek. Mają realną wartość. Zbieramy je, a następnie dostarczamy do księgarni "Tak Czytam".

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. "Tak Czytam".