Niezależni eksperci ocenili stan miasta. Wypadliśmy bardzo dobrze.

11 lipca miasto Katowice rozpoczęło przygotowania do opracowania projektu budżetu na rok następny. Prezydent Miasta Katowice przyjął założenia do projektu budżetu oraz kierunki polityki społecznej i gospodarczej miasta Katowice na 2019 rok (Zarządzenie Nr 2051/2018).

Realizacja planów zależna będzie od sytuacji ekonomiczno–finansowej miasta, na którą z kolei istotny wpływ będzie mieć kondycja finansowa państwa.

Agencja Fitch Ratings potwierdziła wysoką ocenę ratingową dla Katowic A-. Inaczej "perspektywa stabilna".

Utrzymanie takiej oceny wskazuje na wysoką zdolność kredytową miasta oraz odzwierciedla dotychczasowe wyniki prawidłowego zarządzania budżetem. Potwierdzenie ratingu jest wyznacznikiem korzystnej perspektywy rozwoju Katowic.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Źródło: UM Katowice.