Pani Agnieszka zaproponowała, miasto zapłaciło, fachowcy wykonali, my je możemy postawić. Domki dla wolno żyjących kotów czekają.

Pani Agnieszka Drożyńska zaproponowała, by pomóc wolno żyjącym kotom w Katowicach. Wśród projektów budżetu obywatelskiego trzecie miejsce przypadło zadaniu o wartości 42 tys. zł, polegającemu na budowie sieci domków dla kotów wolno żyjących w Katowicach. Na ten pomysł zagłosowało 6 346 mieszkańców. Wnioskodawczyni wskazała miejsca w kilkunastu dzielnicach. Okazało się, że nie we wszystkich wskazanych lokalizacjach bytują zwierzęta. Dlatego władze miasta zachęcają karmicieli do odbioru domków i umieszczeniu ich w miejscach, gdzie z pewnością będą przydatne.

Domki mogą odbierać mieszkańcy, którzy opiekują się kotami wolno żyjącymi. Jednak – pamiętajmy! – postawienie domku w takim miejscu nie może budzić sprzeciwu innych mieszkańców i wymaga zgody właściciela lub zarządcy terenu. Zgodnie z regulaminem domki można stawiać na terenie, który jest własnością miasta Katowice, skarbu państwa, spółdzielni, wspólnoty mieszkaniowej lub Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, a także na terenie jednostek oświatowych lub placówek opiekuńczych prowadzonych przez miasto.

O czystość w domkach oraz w ich pobliżu ma dbać karmiciel, który nadzorowany będzie przez stowarzyszenie lub fundację prozwierzęcą.

Domki do odbioru będę w drugiej połowie sierpnia w miejskim schronisku dla bezdomnych zwierząt przy ul. Milowickiej 1b. Więcej informacji, w tym o procedurze odbioru i niezbędnych dokumentach na stronie www.bo.katowice.eu.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Pixabay.