Powtórka z meczu z Koreą.

Jutro na Stadionie Śląskim zagra Guns N' Roses. Na koncert przyjadą tysiące ludzi, również z zagranicy. Wielu dotrze na Śląsk swoimi samochodami. Z pewnością większość chciałaby zaparkować jak najbliżej stadionu. 

- Zdaję sobie sprawę, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które  dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, zajmując nie tylko miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Dlatego kierując się interesem mieszkańców os. Tysiąclecia, 9 lipca zastosujemy zmiany w organizacji ruchu, które polegają na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej.

Już o godz. 6.00 rano zamknięte zostaną drogi wjazdowe na Tysiąclecie od ul. Chorzowskiej. Nie będzie można wjechać tędy na osiedle, ani z niego wyjechać. Ulice wjazdowe zablokowane zostaną barierami. Obok powstaną tymczasowe posterunki straży miejskiej oraz policji. Osiedle mają patrolować funkcjonariusze obu tych służb. 

Barierki odradzające Tysiąclecie od ul. Chorzowskiej zostaną usunięte o godz. 20.00. 

Fot. Wikimedia.