Coraz bliżej Katowickiego Centrum Nauki.

Centralną częścią Katowickiego Centrum Nauki będzie Hala Parkowa przy ul. Kościuszki. Dziś ogłoszono konkurs, od którego rozpoczyna się tworzenie tego wyjątkowego miejsca.

Firma, która wygra konkurs, odpowiedzialna będzie za wybór autora koncepcji architektonoczno-urbanistycznej. Prezydent Marcin Krupa przypomina, że w ten sposób wypełnia swoją przedwyborczą obietnicę.

- Budowa Centrum Nauki jest jednym z punktów mojej przedwyborczej umowy z mieszkańcami – podkreśla prezydent Katowic. – Ważne jest dla nas stałe inwestowanie w kapitał naukowy. Chcemy rozwijać zainteresowania młodych ludzi oraz promować kształcenie. Będziemy kłaść nacisk na te dziedziny, które specjaliści uznali za kierunki strategiczne dla przyszłości regionu.

Jak informuje, Katowickie Centrum Nauki powinno rozpocząć działalność w 2022 r. Tyle zajmie opracowanie koncepcji, a następnie roboty budowlane. Obok Hali Parkowej stanąć mają kolejne obiekty. KCN ma koncentrować się na następujących dziedzinach: energetyce, medycynie, technologiach informacyjnych i komunikacyjnych z uwzględnieniem eSportu oraz architekturze i urbanistyce.

W KCN funkcjonować będą również: "świat dziecka", "pokój doświadczeń", wystawy czasowe, kinoteatr naukowy i strefa odpoczynku.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Źródło: UM Katowice. Fot. Pixabay.