Uroczyste otwarcie nowej trasy rolkowej w Katowicach. Uroczystości towarzyszyć ma piknik rodzinny i wiele rozmaitych atrakcji, z których część można będzie zabrać ze sobą do domu.

Uroczyste otwarcie nowej trasy rolkowej w Katowicach odbędzie się w najbliższą sobotę (23 czerwca). o godz. 14.00. Jej długość robi wrażenie. To prawie 4 km.

Aż do godz. 16.00 wiele atrakcji towarzyszących tej miłej uroczystości (w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie może zostać odwołane, co zostanie ogłoszone w serwisach miejskich).

Przede wszystkim - piknik rodzinny. W pikniku weźmie udział prezydent Marcin Krupa.

- Rolkostrada znajdująca się w Dolinie 3 Stawów to blisko 4 kilometry świetnie przygotowanych tras dla amatorów i tych, którzy jeżdżą na rolkach już od lat – mówi prezydent Katowic. – W ramach zrealizowanej inwestycji powstała rolkostrada, a wzdłuż niej ścieżka dla pieszych oraz miejsca do wypoczynku, piknikowania i ścieżka edukacyjna.

W trakcie pikniku zorganizowane zostaną liczne warsztaty i pokazy jazdy wyczynowej na rolkach. Będą również konkursy z nagrodami i zabawy dla całych rodzin.

Specjalnie na tę okazję Zakład Zieleni Miejskiej przygotował około tysiąca roślin, które będzie można zabrać ze sobą do domu.

W Dolinie 3 Stawów znajdują się wydzielone trasy dla rowerzystów, rolkarzy, pieszych i biegaczy. Ze względów bezpieczeństwa rowerzyści mają zakaz wjazdu na nowy odcinek rolkostrady.

- Dzięki temu każdy korzystający ze ścieżek będzie mógł korzystać z nich bardziej komfortowo i bezpiecznie – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. - Dla rowerzystów przygotowano blisko 140 km tras w Katowicach, w tym czerwony szlak na terenie Doliny Trzech Stawów. Ponadto mogą korzystać z głównej nitki rolkostrady wzdłuż ulicy Trzech Stawów.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.