Rodzice małych dzieci, korzystający z usług niani, otrzymają dużą dotację od miasta.

Dotacja jest duża, ale też jest pewien wymóg. Bardzo interesujące czy pomysł chwyci.

Aż 1,8 tys. zł dotacji otrzymają rodzice, którzy zdecydują się oficjalnie korzystać z usług niani. Dotacja dotyczy dzieci do lat 3. Będzie przyznawana na 10 miesięcy (lecz nie dłużej niż do 30 kwietnia 2019 r.).

1,8 tys. zł to częściowa refundacja kosztów zatrudnienia niani. Aby dotację otrzymać rodzice muszą zapewnić niani etat przez co najmniej 12 miesięcy i zgłosić ten fakt w ZUS oraz urzędzie skarbowym.

- Nie każdy ma komfort pozostawienia małych dzieci u dziadków. By wspierać młodych rodziców i umożliwiać im powrót do pracy tworzymy nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach, a także staramy się ograniczać opłaty, które ponoszą rodzice. Dodatkowo zapewniamy wsparcie w postaci refundacji kosztów wynagrodzenia niani do 1800 zł – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Przpominamy: dofinansowanie można otrzymać na 10 miesięcy. Wyniesie ono do 1,8 tys. zł pod warunkiem podpisania z nianią umowy na pełny etat co najmniej na rok. Akcję koordynuje Wydział Polityki Społecznej katowickiego magistratu. Bardziej szczegółowe informacje na stronie:
www.unijny.zlobek.katowice.pl 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. UM Katowice. Na zdjęciu jeden z katowickich żłobków.