Akcja Dzielnica - widać pierwsze efekty. A to dopiero początek.

W lutym prezydent miasta zapowiedział rewitalizację 27 miejsc w różnych częściach miasta. Wybrane miejsca miały być uporządkowane, postanowiono dokonać tam nasadzeń drzew i krzewów, umieścić ławki czy estetyczne kosze na śmieci.

- Katowice to trzecie najbardziej zielone miasto w Polsce. Prawie połowa naszego miasta to tereny zielone – parki, lasy, skwery - mówi prezydent Marcin Krupa. - Projekt "Akcja Dzielnica" jest odpowiedzią na oczekiwania zgłaszane przez mieszkańców, by więcej zieleni pojawiło się także w terenach zabudowanych. Dlatego biorąc pod uwagę te wszystkie głosy wytypowaliśmy na początek 27 lokalizacji.

Gotowy jest skwer na Józefowcu, zasadzono drzewa i krzewy na rozdrożu ulic Lwowskiej i Oswobodzenia. Podobne przedsięwzięcia zrealizowano w Bogucicach, Śródmieściu, Giszowcu i Dębie.

Realizacja kolejnych 18 inwestycji zakończy się w najbliższych tygodniach. Chodzi m.in. o plac Filaka w dzielnicy Kostuchna (sadzone krzewy i drzewa, pojawią się nowe ławki i kosze na śmieci).

Największa inwestycja zrealizowana zostanie w Janowie, w rejonie ulic Grodowej i Nad Stawem. Obszar ten wymaga najpierw oczyszczenia, a następnie nasadzeń i zamontowania elementów małej architektury. Zmieni się całkowicie.

Wzdłuż ul. Kościuszki czy Mikołowskiej zostaną posadzone krzewy. Wiele nieestetycznych trawników obsadzonych zostanie krzewami.

Na zdjęciach skwer na Giszowcu - jak wyglądał wcześniej i jak obecnie oraz kilka innych miejsc dziś już kompletnie odmienionych (zdjęcia w naszej grupie na Facebooku). Poznajecie?

Dla tych, których to interesuje, pełna lista miejsc, jakie już się zmieniły, bądź zmienią się do końca września tego roku.

Bogucice-Zawodzie, ul. Podhalańska
Śródmieście, ul. Roździeńskiego
Bogucice, ul. Wiązowa
Giszowiec, ul. Kosmiczna
Janów, ul. Lwowska
Józefowiec, ul. Józefowska
Giszowiec, ul. Batalionów Chłopskich
Dąb, ul. Dębowa
Bogucice, ul. Katowicka/Plac Wajdy
Bogucice, ul. Ordona
Janów, ul. Grodowa/ul. Nad Stawem
Janów: Leśnego Potoku/ul. Nad Stawem
Nikiszowiec, ul. Szopienicka/ul. Giszowiecka
Os. Paderewskiego, ul. Szeptyckiego/ul. Paderewskiego
Szopienice, ul. Zamenhofa/ul. Przelotowa
Wełnowiec, ul. Korfantego/ul. Gnieźnieńska
Os. Witosa, ul. Grabskiego
Kostuchna, Plac Filaka
Śródmieście, ul. Mikołowska
Brynów, ul. Kościuszki
Giszowiec, ul. Przyjazna/ul. Gościnna
Nikiszowiec, Plac Wyzwolenia
Os. Paderewskiego, ul. Przemysłowa
Bogucice, ul. Katowicka
Śródmieście, Plac Alfreda
Os. Tysiąclecia, Skwer Husarii Polskiej
Janów, ul. Szopienicka/ul.Gospodarcza

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Źródło: UM Katowice.