Kosztował niemało, ale jest wyjątkowy. Zresztą inwestycja w dzieci jest również inwestycją w przyszłość nas wszystkich.

Od dziś można korzystać z nowego placu zabaw w Parku Kościuszki, w pobliżu kościoła pw. Św. Michała.

– Chciałbym, żebyście nie tylko słuchali dorosłych, ale też, żeby dorośli słuchali was. Macie wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia i zawsze jesteście szczere – mówił do dzieci prezydent Marcin Krupa. Wcześniej złożył im życzenia z okazji ich święta.

Plac zabaw ma oficjalną nazwę „Kościuszek”, którą wymyślił Boguś Kramza z Przedszkola nr 75 w Katowicach. Łączny koszt inwestycji to 836 tysięcy złotych. Jest tu dużo naturalnych materiałów, ​elementy ogrodu sensorycznego - kolory, dźwięki i zapachy, kwiaty, byliny i zioła.

Dzieci, które będą się tu bawiły, mają do dyspozycji m.in. huśtawki, domek dla krasnoludków, bujak „jeż”, zjeżdżalnie, karuzele, piaskownicę, kolejkę tyrolską, czy jaskinię. Cały ten teren pokryty został bezpieczną nawierzchnią. Zamontowano nowe oświetlenie.

W pobliżu trwa budowa basenu z halą sportową. Niedaleko powstanie w przyszłości centrum nauki. Wszystko to sprawi, że Park Kościuszki będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem niż obecnie.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Źródło: UM Katowice.