Ta ważna ulica zostanie zwężona do jednego pasa ruchu.

Chodzi o ul. Bagienną. Zostanie on zwężona do jednego pasa ruchu w kierunku z centrum miasta do Szopienic, Janowa czy Mysłowic.

Zwężenie Bagiennej związane jest z pracami przy budowie węzła przesiadkowego w Zawodziu. Wykonawca przystępuje do budowy muru oporowego, stąd od 6 czerwca zostaje wprowadzona zmiana w organizacji ruchu.

– W związku z prowadzonymi pracami konieczne jest zawężenie ulicy Bagiennej do jednego pasa ruchu w kierunku do Mysłowic. Na trasie do Katowic pozostawione będą dwa pasy ruchu. Zmiany będą obowiązywać do 31 sierpnia – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Kompleks centrum przesiadkowego w Zawodziu obejmuje budowę dworca, dwóch parkingów naziemnych dla 275 samochodów, wiaty dla 36 rowerów, wiaty peronowej, miejsc postojowych dla autobusów i punktów Kiss&Ride. Pierwsi pasażerowie skorzystają z centrum w czwartym kwartale 2019 r.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.